Каталог товарів

Інтеграція теплового насосу в систему нагрівання критого басейну

Категорії
Зміст
 1. Інтеграція теплового насосу в систему нагрівання критого басейну
 2. Чим нагрівають воду у критому басейні
 3. Для підігріву води у закритому та відкритому басейні використовують:
 4. У модернізованих системах повітряний тепловий насос Mitsubishi:
 5. Як добирається тепловий насос для басейну?
 6. Орієнтовний розрахунок теплового насосу для нагріву води басейну
 7. Приблизні схеми підключення теплових насосів для нагрівання води в басейні
 8. Висновок

Інтеграція теплового насосу в систему нагрівання критого басейну

Басейн – корисна для здоров’я та відпочинку перевага, яка все частіше стає звичайною для заміських будинків, що використовуються періодично, або у приватному будинку, де сім’я живе постійно.

Розміри і типи басейнів – різноманітні: окремо від будинку або вбудовані, дитячі, для плавання або оздоровчі, прохолодні або з протитечією і гідромасажем, у комплекті до сауни, із будь-якою формою чаші – прямокутні або овальні, круглі або вигнуті…

Одним із важливих чинників, від якого залежить наскільки якісно буде працювати басейн і наскільки здоровою буде атмосфера в приміщенні з басейном, є кваліфіковано виконані інженерні системи: вентиляція, опалення та осушення повітря. Недотримання нормативних умов мікроклімату призведе через кілька років до пошкодження покриттів, корозії металевих частин, пошкодження електромереж і появи цвілі та грибка на стінах і стелі.

У комплект інженерних мереж для обслуговування басейну і приміщення, де розташований басейн, входить також і система водопідготовки і нагрівання води в басейні.

Чим нагрівають воду у критому басейні

Система підігріву води для басейну може бути автономною або з’єднаною із загальною системою теплопостачання будинку. У цьому випадку потужність джерела тепла повинна бути достатньою для задоволення всіх теплових навантажень у будинку: з опалення, гарячої води для ванної, душових і кухні, а також із нагрівання води в басейні. В цьому випадку тепловий насос себе добре покаже.

Для підігріву води у закритому та відкритому басейні використовують:

 • проточні водонагрівачі потужністю від 3 до 18 (для великих басейнів) і більше кіловат;
 • потужні теплообмінники, в яких циркулює підігрітий котлом теплоносій і передає тепло воді, що надходить із контуру басейну;
 • теплові насоси;
 • сонячні колектори.

Теплова потужність котла може досягати кілька десятків кіловат, що тягне за собою перевитрату газу або електроенергії, залежно від типу котла. Схема нагріву води з використанням котла (газового або електричного) представлена на малюнку.

У декілька разів менше електроенергії на нагрівання води споживає тепловий насос. Адже використовуючи 1 частину енергії з мережі, тепловий насос передає в систему басейну 3-5 частин теплової енергії, за рахунок вилучення безкоштовного поновлюваного тепла з навколишнього середовища. Найчастіше в системах водопідігріву басейнів використовуються теплонасоси повітря-вода – легкі в установці й інтеграції в будь-яку систему теплопостачання, зручні під час реконструкції систем із чинним котлом.

Приклад: теплові насоси Mitsubishi серії Heavy HeatGuard із інверторним компресором, і тепловою потужністю до 28 кВт. Високий COP – до 4,6 забезпечує особливо економний нагрів води для басейну.

Незаперечною перевагою цих моделей є доступна вартість при оптимальному наборі функцій і можливостей автоматики, надійність у роботі і простота налаштувань та обслуговування.

У модернізованих системах повітряний тепловий насос Mitsubishi:

 • у кілька разів знижує витрати на опалення, підігрів води в басейні і ГВП;
 • автоматично контролює температуру води в басейні;
 • за правильного розрахунку за потужністю, повністю опалює будинок і гріє воду для побуту та басейну, може працювати на охолодження будинку влітку;
 • автоматично керує резервним джерелом тепла – котлом або електронагрівачем, підключає їх лише в пікових ситуаціях;
 • для підвищення енергоефективності та зменшення енерговитрат може пов’язуватися з іншими альтернативними джерелами, наприклад, із системою сонячних колекторів, що гріють воду сонячними днями.

Крім цього, теплові насоси Mitsubishi, адаптовані для сучасних систем керування через кімнатні термостати і Wi-Fi.

Як добирається тепловий насос для басейну?

Потужність теплового насосу під час роботи на опалення, ГВП та підігрів води у критому басейні дуже залежить від ретельного теплотехнічного розрахунку і мінімізації тепловтрат будівлі і приміщення з басейном.

Зазвичай автоматика теплового насосу передбачає пріоритетну роботу на опалення і підігрів води для побутової мети перед нагріванням води в басейні.

У розрахунках обов’язково враховується розмір накопичувальних ємностей із підігрітою водою: чим менший їх обсяг, тим більш потужними повинні бути теплові насоси. Обсягу накопиченої гарячої води повинно вистачати для пікових навантажень по гарячій воді, це також необхідно врахувати під час проектування теплонасосних систем.

З огляду на графік теплових навантажень, виконується теплотехнічний розрахунок і пропонується технічне рішення для оптимальної за потужністю теплонасосної системи.

Орієнтовний розрахунок теплового насосу для нагріву води басейну

Сучасний тепловий насос Mitsubishi серії Heavy HeatGuard розрахований на роботу з різнотемпературними контурами, як із радіаторами, так і теплою підлогою або фанкойлами. Фанкойли настінної або канальної установки підійдуть для повітряного опалення та кондиціювання приміщень будинку, зокрема, і приміщення з басейном. На опалення басейну також відмінно працюють системи підігріву підлоги.

Розрахунок теплової потужності теплового насоса для будинку з басейном враховує як потреби в теплі для опалення та ГВП будинку, так і для нагріву всього об’єму води в басейні.

Для опалення добре утепленого приватного будинку з рівнем тепловтрат 0,050 – 0,080 Вт/м2, наприклад, площею 200 м кв. буде потрібно:

 • для відмінно утепленого будинку 0,05 х 200 = 10 кВт теплової потужності;
 • для нормально утепленого будинку потужність ТН по теплу: 0,08 х 200 = 16 кВт.

Для розрахунку системи нагріву води в чаші басейну враховуються:

 • різниця температур повітря у приміщенні басейну і води в басейні;
 • необхідний рівень температури води в басейні від 20 до 28 °C;
 • частота (періодичність) і час користування басейном,
 • кількість людей, що одночасно користуються басейном.

Початкове нагрівання води до температури, наприклад, у 20 °C, відбувається досить довго і залежить від потужності теплового насосу.

Наприклад, для нагрівання об’єму води басейну (3х1,6х4) м на потрібну кількість градусів (від 18 до 24 °C) необхідно:

 Q (kw) = V х (t2-t1) х 4186/3600 = (3х1,6х4) х (24-18) х 4186/3600 = 19,2х6х1,1628 = 134 кВт.

За потужності теплового насосу з інверторним компресором Heavy HeatGuard моделі 140VNX (140VSX) у 16,7 кВт, необхідно буде мінімум 134/16,7 = 8,02 годин.

За рахунок різниці температури повітря і води частина тепла води в басейні втрачається і її треба відновлювати підігрівом.

Тепловий насос повинен підтримувати потрібну температуру води з урахуванням тепловтрат приміщення і тепловтрат від теплої води з поверхні басейну.

Необхідна теплова потужність ТН, щоб температура води була 28 °C, за температури повітря 25 °C у цьому випадку дорівнює:

Q(kw) = 240 Вт/м2 х 3х4 м2 = 2,88 кВт на годину.

Виходить, сумарна потужність теплового насосу повинна бути обрана із запасом для покриття навантаження з опалення 10 (або 16 кВт) і до 3 кВт на догрів води. Таким чином, із урахуванням того, що тепловий насос автоматично перемикається на пріоритетні завдання, «опалення/ГВП/басейн», моделі теплових насосів Mitsubishi серії Heavy HeatGuard відмінно впораються із завданням опалення та гарячого водопостачання будинку площею 200м кв, а також із нагріванням води у критому басейні площею 12 м2.

Приблизні схеми підключення теплових насосів для нагрівання води в басейні

або

Висновок

Тепловий насос економічний і найдешевший за поточними витратами вид обладнання для опалення, гарячого побутового водопостачання і цілорічного користування критим басейном.

Він споживає у декілька разів менше електроенергії, ніж проточні водонагрівачі. Не вимагає величезних виділених потужностей від підстанції, потужних силових щитів і громіздкої автоматики.

За високих тарифів на газ – це безпрограшний варіант для модернізації старої системи теплопостачання та розширення її функціональності. Тепер завдання кондиціювання потрібних кімнат і нагрів води в басейні легко вирішує такий тепловий насос.

За оптимальної і невисокої вартості ці моделі теплових насосів відрізняються високими показниками енергоефективності.

Теплонасоси Mitsubishi серії Heavy HeatGuard – відмінне бюджетне рішення для комфорту і високої якості життя у приватному будинку або заміському маєтку. Вони чудово зарекомендували себе в багатьох уже реалізованих в Україні проектах, зокрема, і для теплопостачання будинків із приватними басейнами.

Купуючи техніку Mitsubishi Heavy HeatGuard у нас, Ви можете бути впевнені в оригінальності продукції і наявності гарантійної та сервісної підтримки по всій території України.

Рекомендовані товари
Швидке замовлення

Площа, що обслуговується (м²): 60

Потужність опалення, кВт: 5,4

Максимальна споживана потужність, кВт: 1,35

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 4,15

Вартість опалення за рік, тис. грн.: 2,8

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35°С

Максимальна температура нагріву: +55°С

Швидке замовлення

Площа, що обслуговується (м²): 80

Потужність опалення, кВт: 6,70

Максимальна споживана потужність, кВт: 1,74

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 4,03

Вартість опалння за рік, тис. Грн .: 4,8

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Швидке замовлення

Площа що обслуговується (м²): 120

Потужність опалення, кВт: 8,3

Максимальна споживана потужність, кВт: 2,03

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 4,08

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 5,6

Діапазон зовнішніх температур -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Швидке замовлення

Площа, що обслуговується (м²): 160

Потужність опалення, кВт: 11,2

Максимальна споживана потужність, кВт: 2,95

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 4,44

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 8,6

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Швидке замовлення

Площа, що обслуговується (м²): 250

Потужність опалення, кВт: 14,6

Максимальна споживана потужність, кВт: 3,88

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 4,26

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 11,0

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ + 35 °С

Максимальна температура нагріву: + 55 °С

Швидке замовлення

Площа що обслуговується (м²): 350

Потужність опалення, кВт: 16,7

Максимальна споживана потужність, кВт: 4,42

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 3,79

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 14

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Швидке замовлення

Площа що обслуговується (м²): 500

Потужність опалення, кВт: 28

Максимальна споживана потужність, кВт: 8,5

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 3,56

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 30

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Швидке замовлення

Площа, що обслуговується (м²): 500

Потужність опалення, кВт: 28

Максимальна споживана потужність, кВт: 8,5

СОР при +7 °C і нагріванні води +35 °C: 3,56

Вартість опалення за рік, тис. Грн .: 30

Діапазон зовнішніх температур: -25 °С: ~ +35 °С

Максимальна температура нагріву: +55 °С

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину